Zoznámte sa s Dr. Christopherom

[nextpage title=“Začiatky Dr. Christophera“ ]

Dr John R. Christopher, známy ako „Dr Christopher“, bol jedným z mála celonárodne uznávaných lekárov prírodnej medicíny pôsobiaci v USA v polovici 20. storočia. Bol jediným lekár používajúcim liečivé byliny v armáde Spojených štátov počas druhej svetovej vojny.  Dr Christopher založil v roku 1953 školu prírodnej liečby (The School of Natural Healing’s ) na výučbu prírodných liečivých princípov.

Začiatky Dr. Christophera

Keď mal Dr Christopher po tridsiatke, lekári mu povedali, že sa pravdepodobne nedožije štyridsiatich rokov kvôli artritíde, kôrnateniu tepien, žalúdočným vredom a vážnym následkom automobilovej nehody. Obavy o vlastný život ho donútili užívať kajenské korenie. Pravidelne ho bral trikrát denne jednu čajovú lyžičku do pohára teplej vody. V čase, keď mal štyridsaťpäť rokov, pracoval v podniku, kde vedenie chcelo mať 100.000 dolárové poistenie dôležitého projektu. Kvôli vysokému poisteniu bola spoločnosť povinná zabezpečiť vyšetrenia poistencov dvoma lekármi, z ktorých každý musel urobiť prehliadku dvakrát. Na konci jedného z týchto vyšetrení jeden z lekárov povedal: „To je ohromujúce! Vo veku  štyridsaťpäť rokov zodpovedá stav vašich žíl veku dospievajúceho chlapca!“

Druhý lekár opakoval meranie krvného tlaku znovu a znovu. Dr Christopherovi to začalo byť zvláštne, a tak sa ho spýtal, či je tlakomer poškodený. „Vždy pracoval správne až doteraz, ale pozrite na graf, ten hovorí, že v štyridsiatich piatich rokoch máte systolický a diastolický tlak úplne dokonalý. Nechápem to.“ Dr Christopher ho uistil, že má tlak  naozaj dokonalý a že to považuje za dobré vysvedčenie pre kajenské korenie.

[/nextpage]

[nextpage title=“Prvé stretnutie Dr. Christophera s kajenským korením“ ]

Prvé stretnutie Dr. Christophera s kajenským korením 

Avšak Dr Christopher nezačal používať kajenské korenie automaticky. Keď navštevoval  školu prírodnej liečby v Kanade, učiteľ oznámil, že budú preberať kajenské korenie. „Prečo kajenské korenie?“ spýtal sa doktor Christopher. „Bude nás z toho páliť žalúdok.“

„Kde ste získal vaše informácie?“ spýtal sa učiteľ, Dr Nowell. „Ach, moja matka mi povedala,“ povedal Dr Christopher.

Všetci v triede sa zasmiali – okrem učiteľa a Dr Christophera. Dr Nowell zobral Dr Christophera na výlet okolo Vancouveru a predstavil mu viac ako tucet ľudí, ktorých životy boli zachránené pomocou kajenského korenia: ľudia so srdcovými problémami, vredmi, astmou a veľa ďalšími chorobami. Kamkoľvek prišli, ľudia boli plní vďačnosti za to, že ich Dr. Nowell zoznámil s kajenským korením. Od tej doby sa Dr Christopher stal propagátorom liečivých účinkov kajenského korenia a vo svojej praxi ho využil vo viac ako šesťdesiatich receptúrach ako základnú liečivú zložku.

[/nextpage]

[nextpage title=“Vysoký krvný tlak…“ ]Vysoký krvný tlak…[/nextpage] Kým Dr Christopher pracoval v obchodnom svete, užíval kajenské korenie. Na jednej služobnej ceste cestoval spolu s mladým mužom športovcom, ktorý mal čierny pás v karate. Bohužiaľ pochádzal z rodiny s históriou vysokého krvného tlaku a jeho strýko zomrel na varikozitu (ochorenie ciev). V tej dobe bol v starostlivosti lekára. Keď si každé ráno Dr Christopher dával lyžičku kajenského korenia v pohári vody a následne zjedol niekoľko lyžíc pšeničných klíčkov, mladý muž chcel vedieť, čo to je a chcel to skúsiť. „To nezvládneš, lebo si zbabelec,“ povedal Dr Christopher. Táto obrátená psychológia zapracovala. Dr Christopher všimol, že sa jeho kajenské korenie postupne vytráca. Po návrate z cesty pokračoval mladý muž s kajenským korením jednu čajovú lyžičku trikrát denne. Jeho lekár bol prekvapený, že mladý muž, ktorému celý život meral vysoký krvný tlak, mal teraz výborný zdravotný stav.

Žalúdočné vredy… Žena, ktorá navštevovala prednášky Dr Christophera, rozprávala príbeh jej manžela, ktorý mal ťažké žalúdočné vredy. Lekári mu odporučili odstránenie časti žalúdka. Jej manžel sa rozhodol radšej trpieť bolesťou, než podstúpiť riziko takejto operácie. Ale tiež sa vysmieval svojej manželke, ktorá mu odporúčala užívať kajenské korenie a ďalšie byliny. Zakaždým, keď uvidel Dr Christophera v meste, sa ho posmešne spýtal: „Dobrý deň, doktor! Už ste dnes niekoho zabil vaším kajenským korením? Samozrejme, že sa mu Dr Christopher snažil vyhnúť. Jedného dňa prišiel priamo k doktorovi, ale tentoraz bez sarkazmu, namiesto toho sa mu veľmi ospravedlňoval a vyrozprával mu svoj príbeh.

Raz prišiel večer domov z roboty a bolo mu tak zle od žalúdočných vredov, že sa mu chcelo zomrieť. Jeho žena nebola doma. Mal také bolesti, že sa rozhodol spáchať samovraždu. Keď sa pozrel do lekárničky v snahe nájsť nejaký dostatočne silný liek, ktorým by sa mohol zabiť, zistil, že jeho manželka zlikvidovala všetky staré lieky. Všetko, čo mohol nájsť boli fľaštičky s bylinkami a veľký kontajner s kajenským korením. Usúdil, že veľká dávka by ho mohla zabiť, a tak rozmiešal vrchovatú polievkovú lyžicu v pohári horúcej vody, vypil ju a ponáhľal sa do spálne, kde si zakryl hlavu vankúšom, aby susedia nemohli počuť jeho umierajúci výkriky.

Ďalšiu vec, na ktorú sa pamätal bola, že ho jeho manželka ráno triasla aby sa prebudil. Spal celú noc, prvýkrát po mnohých rokoch, kedy sa budil každú pol hodinu aby si zobral tablety. Na jeho prekvapenie všetky bolesti boli preč. Pokračoval v používaní kajenského korenia trikrát denne a nikdy už nemal žiadne väčšie problémy s vredmi.

Hemeroidy… Raz, keď Dr Christopher cestoval s obchodným partnerom, odporučil mu kajenské korenie na jeho mimoriadne vysoký krvný tlak a tiež  ťažké hemoroidy, na ktoré musel nosiť pás. Dr Christopher použil rovnakú reverznú psychológiu  a povedal mu  „Nemyslím si, že máte dosť odvahy“. Zanedlho muž začal užívať kajenské korenie a olej z pšeničných klíčkov. Za niekoľko mesiacov už nemusel nosiť pás. O niečo neskoršie jeho systolický aj diastolický tlak boli pri vyšetrení takmer dokonalé. Po dlhé roky už nemusel chodiť k doktorovi, lebo pravidelne užíval kajenskú papriku.

Infarkt… Na začiatku praxe Dr Christophera zavolala uprostred noci žena, ktorej manžel mal príznaky infarktu a práve stratil vedomie. Doktor jej odporučil, aby zohriala trocha vody. Keď prišiel, zamiešal lyžičku kajenského korenia do horúcej vody. Podal mužovi do úst trocha roztoku, ten sa prebral a dopil pohár. Počas niekoľkých minút sa cítil oveľa silnejší. Čoskoro sa zotavil a stal sa presvedčeným herbalistom. Nakoniec si kúpil a mnoho rokov prevádzkoval jeden z obchodov so zdravou výživou v Salt Lake City.

Zastavenie krvácania… Raz sa dieťa postrelilo do brucha. Guľka zasiahla chrbticu, odrazila sa,  urobila druhú ranu a opustila telo. Jedna zo študentiek Dr Christophera, ktorá bývala v susednom byte, počula výstrel. Vedela, že rodičia nie sú  doma a že deti vo veku osem a štyri roky nebudú strieľať zo zbrane iba tak. Preto okamžite bežala na pomoc. Uvidela osemročného chlapca ako mu tryská krv z oboch strán brucha. Rozmiešala lyžicu kajenského korenia v pohári vody, vyliala ju chlapcovi na rany a okamžite zavolala záchranku, ktorá bola vzdialená osemnásť kilometrov. Pohotovostný lekár povedal, že chlapec pravdepodobne vykrváca, lebo vzdialenosť je príliš veľká. Sanitka sa ponáhľala k zranenému chlapcovi, ktorý sa zranil pri hre „na policajta a zlodeja“ s otcovou pištoľou, ktorú našiel pod vankúšom. Keď chlapca priviezli do nemocnice, stal sa atrakciou, nie preto, že jeho zranenie bolo také nebezpečné, ale preto, že sa celú cestu rozprával s lekárom akoby sa nič nestalo. Krvácanie sa zastavilo, než dorazili do nemocnice. Vedúci lekár povedal rodičom: „Videl som veľa obetí nehôd v mojom živote, ale toto je prvýkrát, keď som otvoril brucho po takomto ťažkom zranení a nenašiel som žiadnu krv, okrem malého množstva, ktoré tam bolo predtým, než sa krvácanie tak rýchlo zastavilo. Toto zachránilo chlapcovi život. “

V tom istom roku Dr Christopher ošetroval štyri ďalšie postrelené obete a každá reagovala rovnako. Aj keď sa niekedy krv zrážala pomalšie a vychádzala v chumáčoch než sa úplne zastavila. Po podaní kajenského korenia by sa malo ťažké krvácanie úplne zastaviť než napočítate do desať. Doktor dokonca používal tinktúru z kajenského korenia na otvorené rany a ako sám povedal: „Môže byť trochu sťažností na pocit pálenia, ale krvácanie sa zastaví.“

Humor??? Dr Christopher spomínal humorný príbeh o jeho veľmi dobrom študentovi, ktorý začal vyučovať prírodnú medicínu na vlastnú päsť. Tento mladý muž na svojej prednáške v Arizone povedal: „Viete, dámy a páni, Dr Christopher mi vždy vyrazil dych svojimi ukážkami. Videl som ho vypiť dve až tri polievkové lyžice kajenského korenia zamiešané vo vode, bez toho aby sa otriasol. Ale dnes večer urobím niečo, čo by možno nikdy on sám neurobil. Potom sa natiahol do nádoby s kajenským korením a hodil si štipku priamo do oka. Dr Christopher si myslel, že ten človek sa musel zblázniť, keď predvádza niečo také na verejnosti, aj keď vedel, že kajenské korenie nikdy neublíži bunkovej štruktúre, bez ohľadu na to, ako krehká je. Mladému mužovi tiekli slzy po tvári, zatiaľ čo on pokračoval vo výklade. Keď dokončil reč otvoril oči a vyzval všetkých, aby sa pozreli. Oko len žiarilo a bolo ďaleko jasnejšie ako to druhé. Dr Christopher hovoril, že nikdy videl takýto výkon ešte raz – a že sa nikdy neodvážil to skúsiť sám.

Zranenie… Jeden mladý muž mal hlbokú ranu na dlani a cez prsty. Tryskala mu z nej  krv v prúdoch. Nasypal si do rany veľké množstvo kajenského korenia. Počas niekoľkých sekúnd sa prietok krvi spomalil, stuhol a zastavil. Zabalil si rany do obväzu, ktorý si pred tým posypal nemalým množstvom kajenského korenia. Bol taký nadšený z týchto výsledkov, že sa nemohol dočkať, kedy sa pochváli na prednáške herbalistov. Ale keď rozbalil obväz, aby dlaň ukázal ľuďom, namiesto hlbokej, škaredej jazvy oblasť bola zacelená a jazva tam nebola vôbec!

Regeneračné schopnosti… Na demonštráciu zázračnej sily kajenského korenia Dr Christopher uvádzal experiment, ktorý vykonávali lekári na východe Spojených štátov a ktorý bol publikovaný v lekárskych časopisoch. Lekári umiestnili kúsok živého srdcového tkaniva do kadičky naplnenej destilovanou vodou a „kŕmili“ ho – ničím iným ako kajenským korením. Pravidelne boli odstraňované sedimenty a pravidelne pridávaná destilovaná voda na doplnenie tej odparenej. Počas experimentu museli skracovať  tkanivo každých pár dní, pretože rástlo tak rýchlo! Bez kontroly žliaz (hypofýzy a epifýzy), tkanivo pokračovalo v rýchlom raste po dobu pätnásť rokov. Potom, čo doktor robiaci experiment zomrel, jeho kolegovia udržiavali tkanivo nažive ešte dva roky a následne ho použili na analýzu. Tento pokus ukazuje na obrovskú regeneračnú a liečivú moc kajenského korenia, a to najmä na srdce.

Široké použitie… Dr Christopher tvrdí, že kajenské korenie je možné použiť na akúkoľvek časť tela a u každého človeka. Hovorí, že dokonca zachránil život šesť týždňov starému dieťaťu, ktoré sa narodilo s chronickou astmou tým, že mu čaj z kajenského korenia podával kvapkadlom, až dieťa bolo schopné znovu dýchať. Dr Christopher povedal, že kajanské korenie môže byť dokonca podané ako klystír pri chronickej zápche (ak ste statoční!).

Vo veku sedemdesiat rokov, niekoľko rokov pred jeho smrťou študenti medicíny požiadali Dr Christophera, či by mu mohli zmerať krvný tlak. Skupina medikov namerala krvný tlak zdravého mladého muža aj napriek očakávaniu priemerného tlaku sedemdesiatročného človeka. Okrem zdravého životného štýlu a stravy Dr Christopher prisudzoval svoj stav pravidelnému užívaniu kajenského korenia.

[nextpage title=“next“ ]Please insert your text here![/nextpage]