Krvná cirkulácia

Najúčinnejší stimulant – kajenské korenie

Ak máte zlú cirkuláciu krvi, nedostávajú sa živiny, vitamíny, minerály ani liečivé látky k bunkám. Práve kajenské korenie dokáže rýchlo odstrániť blokády a zlepšiť krvnú cirkuláciu a tým i výživu buniek.

Kajenské korenie (nazývané aj chilli) je stimulatívna rastlinná látka vyrábaná zo sušených strukov chilli papričiek, známa pre svoj štipľavý zápach a chuť. Kajenské korenie je známa korenina používaná v rozličných regionálnych kuchyniach, ale zároveň ide aj o populárne prírodné liečivo užívané po stáročia. Hlavnou účinnou látkou je kapsaicín. Kapsaicín dáva paprike ostrosť. Obsah kapsaicínu v korení predstavuje od 0 do 1,5 percenta. Papričky sú posudzované podľa jednotiek ostrosti. Čím majú väčšiu ostrosť, tým sú cennejšie a majú širšie využitie. Čím vyššia ostrosť, tým viac kapsaicínu korenie obsahuje. Ďalšou zložkou kajenského korenia je vitamín E, C a betakaroténoidy. Kapsaicín tiež znižuje priľnavosť krvných doštičiek a zmierňuje bolesť. V súčasnosti je kajenské korenie používané na liečbu zlej cirkulácie krvi, slabého zažívania, srdcových chorôb, chronických bolestí, bolestí v krku, bolestí hlavy a bolestí zubov.

Ajurvéda tiež používa chilli na liečbu porúch zažívania a plynnatosti. Čínska medicína lieči kajenským korením tráviace problémy. Ak je užívané vnútorne, upokojuje tráviaci trakt a podporuje produkciu žalúdočných štiav a slín. Tieto tekutiny obsahujú enzýmy podporujúce trávenie.

Kajenské korenie okamžite rozprúdi krv

Neexistuje iná bylina, ktorá by vám tak rýchlo rozprúdila krv, ako kajenské korenie. Toto korenie je najznámejší krvný stimulant. Môžete užívať koľko chcete ostropestreca mariánskeho, ale ak máte zlú cirkuláciu krvi do pečene, tak vám ostropestrec nepomôže. Kajenské korenie zlepší cirkuláciu vašej krvi behom niekoľkých sekúnd.

Ak máte chorú niektorú časť tela, je do nej často obmedzená cirkulácia krvi. Krv prináša živiny a liečivé účinky bylín k bunkám. Krv tiež odvádza odpadové a škodlivé látky. Chilli je ako TNT. Odstrelí všetky blokády, aby sa krv dostala do postihnutej oblasti. Berie so sebou všetky vitamíny a minerály zo stravy, ktorú jete, a účinné liečivé látky z bylín, ktoré užívate.

Používanie kajenského korenia – začnite pozvoľna

Ľudia, ktorí nikdy kajenské korenie neužívali, musia začať veľmi pozvoľna. Dobrá počiatočná dávka je 1/16 čajovej lyžičky rozmiešaná v nejakej šťave alebo vode. Chilli môže byť užívané pravidelne. Dávky zvyšujte pozvoľna. Dajte malé množstvo do džúsu, zamiešate a vypite. Vynikajúce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.