Stručné zhrnutie

Unifikovaná teória vzniku kardiovaskulárnych chorôb (1989)

Unifikovaná teória vzniku kardiovaskulárnych chorôb, autor Linus Pauling

Dr. Linus Pauling, zakladateľ unifikovanej teórie

Autori: Linus Carl Pauling, americký fyzik a biochemik, dvojnásobný nositeľ Nobelovej ceny (za chémiu a mier) a doktor Matthias Rath.

Linus Carl Pauling vo svojej revolučnej teórii povedal, že človek v dávnej dobe stratil schopnosť sám si syntetizovať vitamín C. Ten je nevyhnutný pri produkcii kolagénu pre udržiavanie ciev a srdca v dobrom stave. „Príroda“ potom musela geneticky upraviť u človeka mechanizmus opráv ciev poškodených mechanickým stresom a stratou ich pružnosti na konci reprodukčného veku, aby ho v dobe ľadovej zachránila pred vymretím.

Nedostatkový vitamín C nahradila vlastnými silami vyrobenou „maltou“, ktorou je špeciálny typ LDL cholesterolu a to lipoproteín a – Lp(a). Lp(a) má zvýšenú schopnosť prilepiť sa na poškodený kolagén. Tým dochádza k oprave ciev, ale z dlhodobého hľadiska k aj vzniku arterosklerotických plakov. Ide v podstate o chronický skorbut. Množstvo Lp(a) v krvi, na rozdiel od štandardného cholesterolu LDL, nie je závislé na stravovacích návykoch a ani nereaguje na „statínovú“ liečbu. Z toho vyplýva, že súčasný prístup k liečbe je nesprávny a v mnohých prípadoch škodlivý.

Vitamín C predbehne pri opravách ciev Lp(a)

Linus Carl Pauling navrhol podávať zvýšené dávky vitamínu C tak, aby sa zabezpečila väčšia kvalita kolagénu a tým aj pružnosť ciev srdca, a aby sa na ich opravy prednostne využíval vitamín C. Na to navrhol mechanizmus neutralizácie lepkavých miest Lp(a).

Po zverejnení jeho teórie a návodu na kontrolu kardiovaskulárnych chorôb sa v roku 1970 v USA skokovo zvýšila spotreba vitamínu C o 300 percent a súčasne ako v jedinej rozvinutej krajine došlo k poklesu úmrtí na tieto choroby.

Oficiálne nebola unifikovaná teória vzniku kardiovaskulárnych chorôb uznaná a navrhnutý spôsob kontroly povolený. Dočasne víťazila cholesterolová teória a jej „statínova“ liečba.

Linus Carl Pauling zomrel v roku 1994 ako 93 ročný na rakovinu prostaty.

Jeho kolega doktor Matthias Rath pokračuje v boji za právo ľudí na svoje zdravie.

Prečítajte si niečo viac o tejto teórii na mojich stránkach, pozrite si úžasné videá s prednáškami Dr. Linus Carl Paulinga a Dr. Matthias Ratha, prípadne si prečítajte originálne správy. Je optimistické, že sa človek blíži k víťazstvu nad zabijakom č.1, na druhej strane je nepochopiteľné, že ľudia naďalej zbytočne predčasne umierajú.  

Chcete vedieť viacej o unifikovanej teórii?

Chcete si pozrieť prednášky Dr. Linus Carl Paulinga a Dr. Matthiasa Ratha?

Chcete porovnať oficiálnu lipidovú teóriu a unifikovanú teóriu?