Zoznámte sa

Dr John R. Christopher, známy ako „Dr Christopher“, bol jedným z mála celonárodne uznávaných lekárov prírodnej medicíny pôsobiaci v USA v polovici 20. storočia. Bol jediným lekár používajúcim liečivé byliny v armáde Spojených štátov počas druhej svetovej vojny.  Dr Christopher založil v roku 1953 školu prírodnej liečby (The School of Natural Healing’s ) na výučbu prírodných liečivých princípov.

Keď mal Dr Christopher po tridsiatke, lekári mu povedali, že sa pravdepodobne nedožije štyridsiatich rokov kvôli artritíde, kôrnateniu tepien, žalúdočným vredom a vážnym následkom automobilovej nehody. Obavy o vlastný život ho donútili užívať kajenské korenie. Pravidelne ho bral trikrát denne jednu čajovú lyžičku do pohára teplej vody. V čase, keď mal štyridsaťpäť rokov, pracoval v podniku, kde vedenie chcelo mať 100.000 dolárové poistenie dôležitého projektu. Kvôli vysokému poisteniu bola spoločnosť povinná zabezpečiť vyšetrenia poistencov dvoma lekármi, z ktorých každý musel urobiť prehliadku dvakrát. Na konci jedného z týchto vyšetrení jeden z lekárov povedal: „To je ohromujúce! Vo veku  štyridsaťpäť rokov zodpovedá stav vašich žíl veku dospievajúceho chlapca!“

Druhý lekár opakoval meranie krvného tlaku znovu a znovu. Dr Christopherovi to začalo byť zvláštne, a tak sa ho spýtal, či je tlakomer poškodený. „Vždy pracoval správne až doteraz, ale pozrite na graf, ten hovorí, že v štyridsiatich piatich rokoch máte systolický a diastolický tlak úplne dokonalý. Nechápem to.“ Dr Christopher ho uistil, že má tlak  naozaj dokonalý a že to považuje za dobré vysvedčenie pre kajenské korenie.