Z príbehov Dr. Christophera – žalúdočné vredy…

Žena, ktorá navštevovala prednášky Dr Christophera, rozprávala príbeh jej manžela, ktorý mal ťažké žalúdočné vredy. Lekári mu odporučili odstránenie časti žalúdka. Jej manžel sa rozhodol radšej trpieť bolesťou, než podstúpiť riziko takejto operácie. Ale tiež sa vysmieval svojej manželke, ktorá mu odporúčala užívať kajenské korenie a ďalšie byliny. Zakaždým, keď uvidel Dr Christophera v meste, sa ho posmešne spýtal: „Dobrý deň, doktor! Už ste dnes niekoho zabil vaším kajenským korením? Samozrejme, že sa mu Dr Christopher snažil vyhnúť. Jedného dňa prišiel priamo k doktorovi, ale tentoraz bez sarkazmu, namiesto toho sa mu veľmi ospravedlňoval a vyrozprával mu svoj príbeh.

Raz prišiel večer domov z roboty a bolo mu tak zle od žalúdočných vredov, že sa mu chcelo zomrieť. Jeho žena nebola doma. Mal také bolesti, že sa rozhodol spáchať samovraždu. Keď sa pozrel do lekárničky v snahe nájsť nejaký dostatočne silný liek, ktorým by sa mohol zabiť, zistil, že jeho manželka zlikvidovala všetky staré lieky. Všetko, čo mohol nájsť boli fľaštičky s bylinkami a veľký kontajner s kajenským korením. Usúdil, že veľká dávka by ho mohla zabiť, a tak rozmiešal vrchovatú polievkovú lyžicu v pohári horúcej vody, vypil ju a ponáhľal sa do spálne, kde si zakryl hlavu vankúšom, aby susedia nemohli počuť jeho umierajúci výkriky.

Ďalšiu vec, na ktorú sa pamätal bola, že ho jeho manželka ráno triasla aby sa prebudil. Spal celú noc, prvýkrát po mnohých rokoch, kedy sa budil každú pol hodinu aby si zobral tablety. Na jeho prekvapenie všetky bolesti boli preč. Pokračoval v používaní kajenského korenia trikrát denne a nikdy už nemal žiadne väčšie problémy s vredmi.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.